Evernote

Jistě máte doma v obýváku taky skříňku, kam si ukládáte všechny důležité dokumenty, výpisy z banky, od pojišťovny, účtenky od bot … pro případ, že by byly ještě někdy potřeba. A možná máte i složku v počítači, kde jsou v promyšlené struktuře uložené zajímavé články z webu, malý katalog Vašich domácích rostlin a jak se o ně starat a v tabulce poznámky a výsledky SK Dolní Polom. A do chytrého telefonu si sem tam vyfotíte, stůl či koberec, který by se hodil právě do obýváku.

Aplikace Evernote je nástroj, který dovoluje uživateli vést celý poznámkový aparát i s různorodými podklady v jednom systému. A vůbec nezáleží na tom, jestli jsou to všelijaké pracovní přehledy, podklady ke stavbě Vašeho domku, oblíbené recepty či informace k příští dovolené.

Evernote ukládá nejenom formátovaný text, ale i obsah z e-mailu včetně příloh, obsah z webových stránek, skenované dokumenty, audiozáznamy a mnoho dalšího. Jednotlivé poznámky mohou obsahovat i úkoly a připomínky.

Aplikace umí rychle a účinně vyhledávat ve všech uložených poznámkách. A to i například v oskenovaném rukopise (či souborech PDF). Vždycky se tak rychle dostanete k těm informacím, které potřebujete. Jednotlivé poznámky, nebo i celé zápisníky je pak možné sdílet s rodinou, přáteli nebo kolegy.

Základy Evernote

Pokud se chcete s Evernote blíže seznámit, nebo ho i vyzkoušet, připravil jsem pro Vás miniserii článků, kde najdete to nejdůležitější do začátků:

 1. Je Evernote opravdu zdarma? (Edice Evernote)
 2. Založení účtu
 3. Struktura poznámek v Evernote
 4. Obsah poznámek
 5. Třídění poznámek

Evernote Tipy

Přehled vydaných tipů pro práci s Evernote:

Struktura poznámek v Evernote

Řada z nás bude hned na začátku přemýšlet, jak si poznámky vest, jaký v nich udržovat systém. Popřípadě se pokusí přenést své již existující návyky do nové aplikace.

Když na to přijde, v Evernote nemusíte udržovat strukturu vůbec, protože k obsahu, který v danou chvíli potřebujete, se rychle dostanete díky inteligentnímu fulltextovému vyhledávání. Přesto je z mnoha důvodů dobré si nějaký systém vytvořit. Například proto, abyste oddělili soukromý a pracovní obsah, nebo oddělili od sebe poznámky, které mají dlouhodobý nebo jen dočasný význam, nebo abyste udrželi v pohromadě poznámky, které mají stejný subjekt (například projekt, konkrétního zákazníka) a potřebujete se k nim dostat na jedno kliknutí. A vyhledávání je pak ještě rychlejší a efektivnější.

Způsobů, jak si organizovat Evernote je několik. Co nám tedy Evernote nabízí?

Poznámky

Základní a již nedělitelnou jednotkou je poznámka, která může mít různorodý obsah. Poznámku si představme jako jeden list papíru, dlouhý list, na který můžeme psát, lepit obrázky, připnout další přílohy.1

Každá poznámka je jednoznačně identifikována odkazem poznámky – aplikace ho poznámce přiřadí sama, uživatel na odkaz nemá vliv. Díky tomu mohou mít například dvě poznámek třeba i stejný název. Podle svého už si každý uživatel své poznámky pojmenovává, zařazuje si je do své struktury sešitů a přiřazuje poznámkám štítky.

V jakém pořadí se budou uživateli poznámky zobrazovat, to už si volí každý sám. Na výběr je řazení poznámek dle názvu poznámky, data vytvoření, poslední změny nebo velikosti.

Řazení poznámek v Evernote
Řazení poznámek v Evernote

Sešity

Jednotlivé poznámky, „listy papíru” s obsahem, vkládáme do sešitu. Sešit tedy sdružuje poznámky a každá poznámka smí být pouze v jednom sešitu. Při založení účtu Evernote se vytvoří jeden výchozí sešit, do kterého se defaultně ukládají poznámky.

Sešity je možné pojmenovat, v seznamu se budou řadit abecedně. Pokud potřebujete zavést vlastní řazení sešitů, je praktické si je například očíslovat nebo označit velkými písmeny abecedy:

 • A – Inbox
 • B – Soukromé poznámky
 • C – Pracovní poznámky
 • D – Šablony

Maximální počet sešitů je 250.

Svazky

Několik souvisejících sešitů můžeme přidat do Svazku. Svazky jsou tedy třetí a nejvyšší úrovní členění – i když jen imaginární, protože svazky obsahují pouze sešity, ne samotné poznámky. Proto je Svazek více uživatelským štítkem pro sešity a s tím je nutné při práci počítat.

Štítky

Štítky představují samostatnou úroveň organizace poznámek. Stejně jako například fotkám přiřazujeme štítky rodina, dovolená aj, nebo e-mailovým zprávám přiřazujeme štítky podle projektů či partnerů, se kterými komunikujeme, lze tak označovat i poznámky.

Kouzlo štítků spočívá v rychlém přístupu ke všem poznámkám, ke kterým je daný štítek přiřazený. Pomocí štítku propojíme poznámku například s konkrétním projektem (rekonstrukce bytu) nebo osobou (bratr). Nezáleží na tom, ve kterém sešitě se poznámka zrovna nachází – může být kdekoliv. Ale jakmile zvolíme štítek rekonstrukce bytu, zobrazí se nám všechny poznámky týkající se rekonstrukce pohromadě. Podobně můžeme zadat ve vyhledávání kombinaci několika štítků, např. rekonstrukce bytu, 2017 a bratr. Evernote ze všech poznámek vyfiltruje pouze ty poznámky, které mají přiřazeny všechny tři uvedené štítky.

Ke každé poznámce můžeme přidat libovolný počet štítků. Vepsáním dosud neexistujícího štítku se automaticky vytvoří nový. 2

Důležitou vlastností štítků v Evernote je, že vytváří samostatnou strukturu. Pomocí hlavního štítku, ”podštítků” a ”podštítků podštítků” … se dají dále třídit poznámky v rámci jednoho sešitu nebo projektu.

Vnořené štítky v Evernote
Vnořené štítky v Evernote

Zkratky

Zkratky, nebo v angličtině Shortcuts, představují rychlý způsob jak se dostat k nejčastěji používanému obsahu v Evernote. Do Zkratek je možné přidat samostatnou poznámku, sešit nebo celý svazek, štítek nebo tzv. uložená hledání.

Obsah přidaný do Zkratek přitom zůstane na svém místě, ve stejném sešitě a svazku, ponechá si své štítky, ale zároveň bude v desktopové aplikaci přístupné na jedno kliknutí. V mobilní aplikaci v iOS nebo v Androidu je k nim také zjednodušený přístup přes symbol hvězdičky.

Navíc se tyto poznámky uloží v mobilním telefonu nebo tabletu pro offline použití.3 Předpokládá se, že jsou tyto poznámky pro uživatele důležité a potřebuje je mít po ruce.

Na konec

O tématu třídění poznámek v Evernote by se dala s úspěchem napsat rozsáhlá diplomová práce. Existuje několik přístupů, jedni upřednostňují strukturu sešitů, druzí vzývají štítky jako univerzální cestu, jak si v poznámkách udržet pořádek.

Já osobně upřednostňuji třetí cestu. Vytvořil jsem si základní strukturu poznámek pomocí sešitů a svazků a štítky využívám jako nástroj pro další třídění a hlavně vyhledávání. 4


 1. Skutečným limitem poznámky je její datová velikost – jedná poznámka uživatele edice Basic může mít velikost až 25 MB, u edice Premium dokonce 200 MB.
 2. A ano, občas uděláte překlep a nechtěně se tak vytvoří nový štítek. Tipům a trikům pro práci se štítky se bude věnovat samostatný článek.
 3. Použití poznámek offline je pouze u placených edic Evernote
 4. Tipům a trikům pro vyhledávání se bude věnovat samostatný článek.

Obsah poznámek v Evernote

V úvodním článku již zaznělo, co všechno je možné do Evernote uložit. V tomto článku se zaměřím na to, jaké druhy poznámek lze vytvářet a jak. Struktuře ukládání poznámek se věnuje samostatný článek.

Textové poznámky

Textová poznámka je výchozí styl poznámky v Evernote.1 A ony všechny poznámky jsou vlastně textové, pouze některé obsahují i další prvky.

Evernote umožňuje uživateli textové poznámky formátovat. Velikost písma, kurzíva, tučné nebo podtržené písmo, změna barvy textu, seznamy s odrážkami a číslované seznamy, zarovnání textu, to vše je samozřejmostí. Princip je stejný jako v naprosté většině současných textových editorů, ikonky jsou lehce rozpoznatelné, fungují i klávesové zkratky.

Do poznámky vložíte i tabulku. Na této funkci v Evernote poslední dobou hodně zapracovali. Výsledkem jsou tak lepší a příjemně formátovatelné tabulky.2

Video ukázka

Co bohužel Evernote neumí jsou styly. Nepodporuje ani Markdown.3 Což znamená, že si vždy musíte poznámku naformátovat celou sami. Osobně si pomáhám použitím šablon na poznámky.4

Přílohy poznámek

V předchozím odstavci jsem zmínil, že k textové poznámce je možné připojit přílohu. Co nám tedy Evernote dovoluje?

Obrázek nebo fotografie

Přílohy vložíme ve webovém rozhraní nebo desktopové verzi Evernote přes ikonku sponky . Pak už zbývá jen v souborovém systému vybrat připravený obrázek nebo fotografii. V macOS má uživatel přirozeně přístup do knihovny fotografií aplikace Fotky.

Obrázek se v textu poznámky chová vždy jako samostatný znak – Evernote nepracuje s obtékáním textu, proto je lepší obrázek umístit na samostatný řádek mezi dva odstavce. V tabulce pak do samostatné buňky.

Velikost obrázku upravíte klepnutím na obrázek a tažením za bod v pravém spodním okraji obrázku. Obrázek takto změní velikost vždy jen v původním poměru stran. Při klepnutím na obrázek pravým tlačítkem myši se dostanete k další nabídce – otočení obrázku, zpětnému uložení, sdílení a k anotaci (ořez, doplnění grafických prvků, zvýraznění).5

Sken – fotokopie dokumentu

Sken je vlastně také obrázek. Rozdíl je v tom, že Evernote dokáže v aplikaci na mobilním telefonu nebo tabletu naskenovat i několikastránkový dokument, nastavit kontrast, aby vynikl skenovaný text, a zredukovat velikost výsledné přílohy na minimum. Následně Evernote dokument přečte pomocí technologie OCR, díky tomu umí v naskenovaném textu vyhledávat. Přitom si může uživatel naskenovaný dokument klidně uložit i do svého souborového systému na libovolné místo nebo ho sdílet s jinou aplikací.

Tato kouzla zvládá sama aplikace Evernote. Pro samotné skenování obrázků a dokumentů vydalo Evernote pro mobilní platformu iOS ještě aplikaci Scannable, ve které se skenovaným obsahem pracuje malinko jinak a možná i pohodlněji – Scannable nabízí sdílení výsledku hned po skenování (uživatel se rozhodne, jestli chce sken uložit do Evernote, na nějaké cloudové uložiště nebo sdílet s jinou aplikací, např. mail).

Logo Scannable
Logo Scannable

Scannable se také umí bezdrátově připojit k ručnímu skeneru ScanSnap.

Post-It (takové ty lepící čtvercové kancelářské papírky)

Princip je stejný jako u skenování. Jenže aplikace Evernote jde tady trochu dál … při skenování rozezná, že jde o Post-It lísteček, umí rozeznat jeho barvu, a na základě toho rovnou provést předem nastavenou akci. Například přiřadit štítek, zařadit oskenovaný lísteček do konkrétního sešitu a přidat upomínku.

Post-It ukázka

Zvuk

Aplikace Evernote má integrovanou funkci nahrávání zvuku. Na jedno kliknutí si tak v počítači nebo na mobilním telefonu vytvoříte záznam diktovaných poznámek za dlouhé jízdy autem, přednášky evoluční biologie v posluchárně nebo kvokání slepice na dvorku u babičky. Souběžně s pořizováním záznamu si můžete přidávat další psaný text do téže poznámky, což se hodí právě například v té posluchárně.

Zvukové nahrávky si samozřejmě v Evernote také přehrajete. Záznam se ukládá do formátu wav a soubor lze z Evernote uložit zvlášť na libovolné místo v souborovém systému.

Soubory

Do poznámky může uživatel přidat prakticky libovolný soubor. Rozdíl je pouze v tom, jak s nimi bude Evernote zacházet. U PDF, souborů Wordu či Excelu dokáže aplikace zobrazit uživateli náhled obsahu. PDF lze i anotovat.6 Ostatní typy souborů se do Evernote přidávají jako .zip archivy a aplikace s nimi nebude umět sama pracovat, pouze nabídnout jejich otevření v jiné aplikaci.

V oblasti panelu pro vkládání příloh do poznámek se nachází ještě jedna zajímavá ikona – Google Disk. K tomu je nezbytné mít propojený Evernote a Google účet.7 Do poznámky je vložen odkaz na soubor, po rozkliknutí odkazu se soubor otevře buď v okně nastaveného prohlížeče (Windows, macOS) a nebo samostatné aplikaci Disk (Android, iOS). Tato funkce hodně rozšiřuje možnosti jednak sdílení a aktualizace poznámek a vkládaných souborů.

Trochu speciální druhy poznámek

E-maily

E-maily už jsou vlastně takové poznámky obsahující název (předmět), nějaký text a třeba i přílohy. Uživatel Evernote má k dispozici unikátní e-mailovou adresu. Když si na tuto adresu zašlete některý svůj e-mail, automaticky se zpráva uloží jako poznámka s názvem (předmětem), obsahem zprávy a i s přílohami.

Pokud navíc do předmětu e-mailu připíšete jméno zápisníku se symbolem @ na začátku (např. @Projekt_A) a podobně existující štítek se symbolem # (např. #marketing), e-mail se rovnou uloží v systému poznámek ve správném zápisníku a se štítky.

Se symbolem vykřičníku a datem (např. !2017/04/26) nastavíte poznámce rovnou i upomínku.

Poznámka: Evernote dovoluje poslat uživatelům verze Basic do poznámek na vyzkoušenou pouze pět mailů. Přeposílání funguje naplno pro placené účty Evernote Plus, Prémium a Business.

Webové výstřižky

Často se stane, že narazíte na internetu na důležitý obsah, který chcete přidat mezi své poznámky. Díky Evernote a rozšíření pro webové prohlížeče Web Clipper odpadá kopírování a starost s formátováním obsahu.

Celá webová stránka, část webové stránky, zjednodušený článek, výstřižek nebo samotný odkaz, snímek webové stránky se na jedno dvě kliknutí přenesou a uloží přímo do Evernote.8


 1. Evernote používá vlastní proprietární formát pro ukládání poznámek ENML (Evernote Markup Language) ↩︎
 2. Více v samostatném článku. ↩︎
 3. Pro zájemce je tu čtivé shrnutí o Markdown od Tomáše Baránka na lifehacking.cz ↩︎
 4. K čemu jsou šablony dobré a jak je co nejlépe využít se dozvíte v samostatném článku. ↩︎
 5. Anotacemi obrázku a dokumentu se bude zabývat jeden z následujících článků. ↩︎
 6. Anotaci dokumentů si ukážeme v samostatném tipu. ↩︎
 7. Propojení se nastaví pouze jednou a pak funguje napříč zařízeními, ke kterým je uživatel přihlášen. Více v samostatném článků. ↩︎
 8. Evernote Web Clipper je významnou a užitečnou součástí aplikace a příležitostně se mu budu věnovat prostor v samostatném článku ↩︎

Založení účtu Evernote

Samotná registrace je poměrně jednoduchá a neliší se od zakládání uživatelských účtů u jiných služeb. V článku se podíváme se i na možnosti nastavení uživatelského účtu.

Vytvoření účtu

Nový účet je možné zaregistrovat pouze na webové stránce Evernote. Prvním krokem při zakládání účtu je volba předplatného. Na výběr je základní verze Evernote Basic, která je zdarma, nebo placené varianty Evernote PremiumEvernote Business pro firmy a spolupracující týmy.

Poznámka: Jednotlivé verze Evernote a jejich přednosti jsou podrobněji popsány v úvodním článku.

Osobně svým přátelům i klientům radím začít s verzí zdarma Evernote Basic a posléze se rozhodnout podle vlastních potřeb. Ale ať už zvolíte kteroukoliv verzi, systém Vás přivede na stránku pro Vytvořit účet.

Tady má uživatel dvě možnosti:

Přihlásit se účtem Google

K přihlášení můžete použít svůj Google účet, který slouží k autentizaci a k autorizaci uživatele. Odpadne tak nutnost pamatovat si další kombinace e-mailu a hesla.

Zadání e-mailu a hesla

Samozřejmostí je možnost vytvořit si účet pomocí svého libovolného e-mailu a zadáním hesla – Evernote trvá na vytvoření silného hesla (minimálně 8 znaků, velká a malá písmena, číslice).

Tím je hotovo. V prohlížeči se objeví jako další stránka s webovým prostředím služby Evernote a jednoduchý průvodce Vás navede k vytvoření první poznámky, upomínky, instalaci Web Clipperu.

Pro řadu uživatelů bude dalším krokem instalace aplikace Evernote buď do počítače nebo na mobilní zařízení.

Základní nastavení účtu

Webové rozhraní služby Evernote funguje i jako nejsnazší prostředek, jak svůj účet nastavit a zjistit důležité informace.

K nastavení účtu se dostanete přes svoji iniciálu v levém dolním rohu okna prohlížeče.

V souhrnu účtu uvidíte údaje o svém předplatném, měsíční využití, e-mailovou adresu, která je provázaná s účtem.

Poslední položkou na stránce je e-mailová adresa Evernote, na kterou je možné přeposílat poznámky včetně příloh (ty se pak ukládají rovnou do Evernote).

V části Osobní nastavení lze uvést své jméno (nebo nick) a je tu také ukryto jazykové nastavení a nastavení e-mailových upozornění a reklamních sdělení ze strany Evernote.

Poznámka: Evernote umí být někdy až horlivý, co se týče zasílání různých e-mailů, „horkých” novinek o svých službách atp. Užitečné je upozornění na chat, pokud ho používáte. Ostatní s klidem povypínejte.

Nejdůležitější věc nakonec – profilovou fotografii vložíte nebo vyměníte v části Profil. A také zde změníte e-mailovou adresu, se kterou je Váš Evernote účet provázaný.

Je Evernote opravdu zdarma?

Hned v úvodu si dovolím odpovědět Ano … s omezeními, která se Vás vůbec nemusí týkat. Záleží na potřebách každého z nás.

Edice Evernote

Aplikace Evernote je současné době dostupná pro stávající zákazníky ve čtyřech edicích:

A ještě je tu Evernote Business – což je vlastně obdoba Evernote Prémium pro týmovou spolupráci.

Novinkou je, že Evernote přestal na jaře 2018 nabízet Evernote Plus pro nové zákazníky.

Poznámky k jednotlivým edicím

Evernote Basic

Zachyťte vše důležité.

Evernote Basic je základní varianta účtu v Evernote. Pořád toho ale nabízí hodně a osobně svým klientům i přátelům radím začít právě zde.

Varianta Basic bohatě stačí k tomu, abyste si Evernote vyzkoušeli, zjistili jak funguje a jak se vám s ním bude pracovat na počítači nebo chytrém telefonu. Zároveň při práci možná narazíte na limity, které Vás přimějí k rozhodnutí buď s Evernote úplně praštit (a ano, existují i jiné aplikace) a nebo si pořídit některou z placených variant.

Evernote Basic nabízí:

 • 60 MB nového uploadu na měsíc = tedy 60 MB nového obsahu měsíčně, dříve pořízené poznámky se do tohoto limitu nezapočítávají.
 • Synchronizace až na 2 zařízeních – aplikaci Evernote můžete nainstalovat například na chytrý mobilní telefon, na tablet nebo počítač.

K Evernote je možné přistupovat i přes webové rozhraní – to se ale do limitu nezapočítává! Počet zařízení, na kterých s Evernote můžete pracovat je tak neomezený.

 • Výstřižky stránek a obrázků – funkce integrované do Evernote (pořizování snímků obrazovky, upload obrázků, doplněk Evernote Web Clipper).
 • Vyhledávání v obrázcích – pokud budete přes Evernote ukládat tištěné dokumenty nebo ručně psané texty, aplikace skeny indexuje a dokáže v nich v budoucnu vyhledávat.
 • Sdílení poznámek – ano, jednotlivé poznámky a nebo celé zápisníky je možné sdílet, přitom do měsíčního limitu se započítávají pouze uživateli, který poznámku či zápisník vytvořil.
 • Zámek s heslem – funkce, která se hodí, pokud ukládáte v Evernote důvěrný obsah.

Evernote Plus

Mějte k Evernote přístup kdekoliv.

Plusem Evernote Plus je zejména vyšší měsíční limit 1 GB pro nový obsah – hodí se především, pokud Vaše poznámky obsahují hodně obrázků nebo objemnější přílohy (dokumenty, pdf …). Tato varianta předplatného už ale není od dubna 2018 dostupná pro nové uživatele. Dále Evernote Plus nabízí:

 • Synchronizace napříč neomezeným počtem zařízení – uživatel může instalovat přímo aplikaci Evernote na libovolný počet zařízení.
 • Offline přístup k uloženým poznámkám – šikovná věc, pokud chcete mít přístup k určitému obsahu v Evernote někde, kde je například mizerný signál mobilní datové sítě či na pracovní cestě nebo dovolené v zahraničí.

Poznámka: V počítači nebo notebooku jsou poznámky uloženy trvale v databázi. Doporučuji před cestou poznámky v Evernote synchronizovat s hlavní databází.

 • E-maily do Evernote – každý uživatel Evernote má k dispozici unikátní e-mailovou adresu ve formátu uzivatel.xxxxxxx@m.evernote.com. A veškeré e-maily přeposlané na tuto adresu se uloží do Evernote jako samostatné poznámky včetně příloh.
 • Zákaznická podpora – zatímco uživatelé edice Basic jsou odkázáni při hledání pomoci na diskuzní fórum a internet, platící zákazníci mají k dispozici oficiální podporu, pro Evernote Plus formou e-mailu.

Evernote Plus stojí měsíčně 3,99 € a nebo 29,99 € ročně.

Evernote Prémium

Díky kompletní sadě funkcí aplikace Evernote přeměňte nápady v činy.

Evernote Prémium svým uživatelům předně opět zvyšuje měsíční limit pro upload nového obsahu na 10 GB. A navíc:

 • Vyhledávání v obrázcích, dokumentech PDF i dokumentech sady Office – Evernote indexuje obsah v uložených přílohách, na dokumenty PDF používá technologii OCR (Optical character recognition.
 • Anotace souborů PDF – přímo v Evernote si můžete otevřít dokument PDF, udělat si v něm poznámky, podtrhat, zvýraznit obsah.
 • Zákaznická podpora přes e-mail a nebo integrovaný chat.
 • Skenování a digitalizace vizitek – pomůcka při ukládání kontaktů
 • Prezentační mód – pokud potřebujete například odprezentovat své poznámky k projektu, není potřeba obsah kopírovat do další aplikace typu PowerPoint. Evernote to zvládne sám, stačí jen obsah pomocí značek rozdělit na jednotlivé snímky/slidy.
 • Historie poznámek – Evernote několikrát denně zálohuje všechny poznámky a uživatel verze Prémium má možnost se podívat na starší verzi kterékoliv své poznámky a dokonce si ji i naimportovat do Evernote jako samostatnou poznámku.
 • Související obsah – aplikace podle obsahu zkoumá, které poznámky mají nějakým způsobem příbuzný obsah. Podobné poznámky máte k dispozici na jedno kliknutí. Při větším počtu poznámek lehce zjistíte, že už jste se kdysi podobným tématem zabývali a třeba z trochu jiného úhlu.

Za Evernote Prémium zaplatíte 59,99 € ročně.

Evernote Business

Verze Evernote Business je vlastně nadstavba Evernote Prémium určená pro týmovou spolupráci. Obsah v Evernote, poznámky a sešity, jsou rozděleny na soukromé, které spravujete Vy, a business, které jsou sdíleny v rámci firmy nebo pracovního týmu. Odděleně jsou spravovány i štítky. Člen pracovního týmu má přístup k poznámkám a sešitům vytvořených v rámci týmu, může se k nim připojit, vyhledávat v nich, upravovat je a sdílení probíhá automaticky. Měsíční limit pro upload je 20GB na Business účet 2 GB na každého jednotlivého uživatele.

Správce firemního nebo týmového účtu má k dispozici Admin Console (konzole administrátora), ve které zřizuje nebo odebírá přístup jednotlivým uživatelům, spravuje předplatné, má přístup ke všem poznámkám a sešitům, obnovuje smazaný obsah, pokud je třeba.

A cena? Ta je odvislá od počtu zapojených uživatelů, za jednoho se platí 12 € měsíčně.