Evernote

Jistě máte doma v obýváku taky skříňku, kam si ukládáte všechny důležité dokumenty, výpisy z banky, od pojišťovny, účtenky od bot … pro případ, že by byly ještě někdy potřeba. A možná máte i složku v počítači, kde jsou v promyšlené struktuře uložené zajímavé články z webu, malý katalog Vašich domácích rostlin a jak se o ně starat a v tabulce poznámky a výsledky SK Dolní Polom. A do chytrého telefonu si sem tam vyfotíte, stůl či koberec, který by se hodil právě do obýváku.

Aplikace Evernote je nástroj, který dovoluje uživateli vést celý poznámkový aparát i s různorodými podklady v jednom systému. A vůbec nezáleží na tom, jestli jsou to všelijaké pracovní přehledy, podklady ke stavbě Vašeho domku, oblíbené recepty či informace k příští dovolené.

Evernote ukládá nejenom formátovaný text, ale i obsah z e-mailu včetně příloh, obsah z webových stránek, skenované dokumenty, audiozáznamy a mnoho dalšího. Jednotlivé poznámky mohou obsahovat i úkoly a připomínky.

Aplikace umí rychle a účinně vyhledávat ve všech uložených poznámkách. A to i například v oskenovaném rukopise (či souborech PDF). Vždycky se tak rychle dostanete k těm informacím, které potřebujete. Jednotlivé poznámky, nebo i celé zápisníky je pak možné sdílet s rodinou, přáteli nebo kolegy.

Základy Evernote

Pokud se chcete s Evernote blíže seznámit, nebo ho i vyzkoušet, připravil jsem pro Vás miniserii článků, kde najdete to nejdůležitější do začátků:

  1. Je Evernote opravdu zdarma? (Edice Evernote)
  2. Založení účtu
  3. Struktura poznámek v Evernote
  4. Obsah poznámek
  5. Třídění poznámek

Evernote Tipy

Přehled vydaných tipů pro práci s Evernote:

Jedna odpověď na “Evernote”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *