Založení účtu Evernote

Samotná registrace je poměrně jednoduchá a neliší se od zakládání uživatelských účtů u jiných služeb. V článku se podíváme se i na možnosti nastavení uživatelského účtu.

Vytvoření účtu

Nový účet je možné zaregistrovat pouze na webové stránce Evernote. Prvním krokem při zakládání účtu je volba předplatného. Na výběr je základní verze Evernote Basic, která je zdarma, nebo placené varianty Evernote PremiumEvernote Business pro firmy a spolupracující týmy.

Poznámka: Jednotlivé verze Evernote a jejich přednosti jsou podrobněji popsány v úvodním článku.

Osobně svým přátelům i klientům radím začít s verzí zdarma Evernote Basic a posléze se rozhodnout podle vlastních potřeb. Ale ať už zvolíte kteroukoliv verzi, systém Vás přivede na stránku pro Vytvořit účet.

Tady má uživatel dvě možnosti:

Přihlásit se účtem Google

K přihlášení můžete použít svůj Google účet, který slouží k autentizaci a k autorizaci uživatele. Odpadne tak nutnost pamatovat si další kombinace e-mailu a hesla.

Zadání e-mailu a hesla

Samozřejmostí je možnost vytvořit si účet pomocí svého libovolného e-mailu a zadáním hesla – Evernote trvá na vytvoření silného hesla (minimálně 8 znaků, velká a malá písmena, číslice).

Tím je hotovo. V prohlížeči se objeví jako další stránka s webovým prostředím služby Evernote a jednoduchý průvodce Vás navede k vytvoření první poznámky, upomínky, instalaci Web Clipperu.

Pro řadu uživatelů bude dalším krokem instalace aplikace Evernote buď do počítače nebo na mobilní zařízení.

Základní nastavení účtu

Webové rozhraní služby Evernote funguje i jako nejsnazší prostředek, jak svůj účet nastavit a zjistit důležité informace.

K nastavení účtu se dostanete přes svoji iniciálu v levém dolním rohu okna prohlížeče.

V souhrnu účtu uvidíte údaje o svém předplatném, měsíční využití, e-mailovou adresu, která je provázaná s účtem.

Poslední položkou na stránce je e-mailová adresa Evernote, na kterou je možné přeposílat poznámky včetně příloh (ty se pak ukládají rovnou do Evernote).

V části Osobní nastavení lze uvést své jméno (nebo nick) a je tu také ukryto jazykové nastavení a nastavení e-mailových upozornění a reklamních sdělení ze strany Evernote.

Poznámka: Evernote umí být někdy až horlivý, co se týče zasílání různých e-mailů, „horkých” novinek o svých službách atp. Užitečné je upozornění na chat, pokud ho používáte. Ostatní s klidem povypínejte.

Nejdůležitější věc nakonec – profilovou fotografii vložíte nebo vyměníte v části Profil. A také zde změníte e-mailovou adresu, se kterou je Váš Evernote účet provázaný.

Jedna odpověď na “Založení účtu Evernote”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *